www.wopros.MEJ Brugge-Belgia 4-6.9.2017Rewelacyjnie zakończyły się starty zawodnika WOPR-OS Ostrołęka Huberta Nakielskiego w Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbyły się w Brugge (Belgia) w dniach 4-6.09.2017 r. Z tej prestiżowej imprezy zawodnik trenowany na co dzień przez Dariusza Małkowskiego wrócił z dwoma złotymi medalami i tytułami Mistrza Europy  Juniorów oraz z dwoma brązowymi medalami.

Swoje starty w mistrzostwach, czyli w pierwszym dniu zawodów Hubert rozpoczął od ścigania się w konkurencji 200 m super ratownik. W wyścigach eliminacyjnych zawodnik z Ostrołęki uzyskał czas 2,15,07 s – nowy rekord Polski juniorów i do finałów wszedł z najlepszym czasem. W wyścigu finałowym po pasjonującej walce dopłynął na metę na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal – pierwszy w tych zawodach dla reprezentacji Polski.Drugiego dnia zawodów Hubert startował na dystansach 200 m z przeszkodami, 100 m holowanie manekina w płetwach i sztafecie 4x50 m z przeszkodami. W porannych eliminacjach na dystansie 200 m z przeszkodami nasz zawodnik popłynął bardzo rozważnie i do finału wszedł na piątym miejscu z  czasem 2,04,46. W popołudniowym wyścigu finałowym na tym dystansie i wprowadzeniu przez trenera kilku poprawek w pokonywaniu przeszkody Hubert uzyskał czas o prawie cztery sekundy lepszy od eliminacji 2,00,54 s co dało mu brązowy medal Mistrzostw Europy i nowy rekord Polski juniorów.

www.wopros.MEJ Brugge-Belgia 4-6.9.2017.jpg2W Pozostałych startach tego dnia Hubert zajmował następujące miejsca : IX miejsce na 100 m holowanie manekina w płetwach oraz wspólnie z kolegami z reprezentacji Polski IV miejsce na 4x50 m z przeszkodami. Trzeci dzień mistrzostw rozpoczął się bardzo obiecująco. Tego dnia Hubert startował w czterech konkurencjach : dwóch indywidualnych i dwóch sztafetach. W porannych wyścigach eliminacyjnych zawodnik WOPR-OS Ostrołęka zajmował odpowiednio : drugie miejsce na dystansie 50 m holowanie manekina z czasem 31,47 s oraz drugie miejsce  na 100 m kombinowane z czasem 1,07,01 s. W eliminacyjnych wyścigach sztafet 4x25 m holowanie manekina i 4x50 m z pasem nasz zawodnik wspólnie z kolegami z reprezentacji bez problemu zakwalifikowali się do finałów. Popołudniowe starty finałowe Huberta przyniosły wiele emocji i nerwów, ale co najważniejsze dwa tytuły Mistrza Europy Juniorów. Wyścig finałowy na 50 m holowanie manekina to mistrzostwo  w wykonaniu naszego zawodnika. Hubert po emocjonującej walce wyprzedził swojego pogromcę z eliminacji o 0,02 s i z czasem 31,01 s zdobył tytuł mistrzowski, ustanawiając nowy rekord Polski juniorów. Również start na 100 m kombinowane był niezwykle emocjonujący i pełen walki do samego końca. Z tej pasjonującej walki Hubert wyszedł ogromną ręką zdobywając swój drugi tytuł Mistrza Europy  Juniorów z czasem 1,05,75 s. W startach sztafetowych trzeciego dnia nasz zawodnik wspólnie z  kolegami z reprezentacji plasował się dwukrotnie na czwartym miejscu.

Zdobycie czterech medali Mistrzostw Europy, w tym dwóch tytułów mistrzowskich przez Huberta to ogromny sukces dla ostrołęckiego sportu. Wyniki te poparte są ciężką i sumienną pracą na treningach. Chwile, w których mój zawodnik stoi na najwyższym podium i grany jest Mazurek Dąbrowskiego są niezapomniane i pełne wzruszeń, są po prostu nie do opisania, to trzeba przeżyć. Przed nami jeszcze wiele ciężkiej pracy aby wyniki Huberta były jeszcze lepsze. Już za około dwa miesiące start w Pucharze Europy i Niemiec, gdzie przyjeżdża ścisła czołówka światowa, a za rok mistrzostwa świata w Australii. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wspierali Huberta w dotychczasowych jego przygotowaniach i zapraszam wszystkie osoby, które by chciały nas wspierać w dalszych przygotowaniach – Dariusz Małkowski.