www.wopros.26 Międzynarodowy Puchar Niemiec 2017Kolejny rewelacyjny start na arenie międzynarodowej odnotował zawodnik WOPR-OS Ostrołęka Hubert Nakielski, który w dniach 24-25 listopad 2017 r. wystartował w reprezentacji Polski na 26 Międzynarodowym Pucharze Niemiec w Warendorfie.  Jak co roku na starcie tych prestiżowych zawodów stanęło kilkaset zawodniczek i zawodników z całego świata reprezentujących między innymi takie kraje jak: Australia, Nowa Zelandia, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Francja, Południowa Afryka, Kanada, Austria,  Holandia, Belgia, Szwajcaria, Hiszpania, Polska. Zawodnik z Ostrołęki  w startach indywidualnych w kategorii junior zdobył w sumie pięć medali (cztery złote i jeden srebrny) oraz ustanowił nowy rekord Polski juniorów (100 m kombinowane). Złote medale Hubert Nakielski zdobył na dystansach :  200 m super ratownik z czasem 2:16,13s , 100 m kombinowane z czasem 1:04,75s (nowy rekord Polski juniorów), 50 m holowanie manekina z czasem 0:31,14s , 100 m ratowanie z pasem z czasem 0:57,56 s. Srebrny medal Hubert wywalczył na dystansie 200 m z przeszkodami.  W klasyfikacji generalnej zawodów obejmującej pięć najlepszych startów indywidualnych Hubert Nakielski wśród juniorów uplasował się na I miejscu, natomiast wśród seniorów uplasował się na szesnastym miejscu.

www.wopros.MEJ Brugge-Belgia 4-6.9.2017Rewelacyjnie zakończyły się starty zawodnika WOPR-OS Ostrołęka Huberta Nakielskiego w Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbyły się w Brugge (Belgia) w dniach 4-6.09.2017 r. Z tej prestiżowej imprezy zawodnik trenowany na co dzień przez Dariusza Małkowskiego wrócił z dwoma złotymi medalami i tytułami Mistrza Europy  Juniorów oraz z dwoma brązowymi medalami.

Swoje starty w mistrzostwach, czyli w pierwszym dniu zawodów Hubert rozpoczął od ścigania się w konkurencji 200 m super ratownik. W wyścigach eliminacyjnych zawodnik z Ostrołęki uzyskał czas 2,15,07 s – nowy rekord Polski juniorów i do finałów wszedł z najlepszym czasem. W wyścigu finałowym po pasjonującej walce dopłynął na metę na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal – pierwszy w tych zawodach dla reprezentacji Polski.Drugiego dnia zawodów Hubert startował na dystansach 200 m z przeszkodami, 100 m holowanie manekina w płetwach i sztafecie 4x50 m z przeszkodami. W porannych eliminacjach na dystansie 200 m z przeszkodami nasz zawodnik popłynął bardzo rozważnie i do finału wszedł na piątym miejscu z  czasem 2,04,46. W popołudniowym wyścigu finałowym na tym dystansie i wprowadzeniu przez trenera kilku poprawek w pokonywaniu przeszkody Hubert uzyskał czas o prawie cztery sekundy lepszy od eliminacji 2,00,54 s co dało mu brązowy medal Mistrzostw Europy i nowy rekord Polski juniorów.

www.wopros.01.09.2017.3Po przerwie wakacyjnej oficjalnie wznowiliśmy zajęcia sekcji sportowej WOPR-OS :) Wznowienie zajęć nie dotyczy oczywiście Huberta Nakielskiego, z którym trenujemy już od miesiąca i który tak naprawdę miał tylko trzy tygodnie wakacji. A już 2 września trener Dariusz Mąłkowski z Hubrtem wyjeżdża na Mistrzostwa Europy do Belgii.

Zapraszamy na zajęcia sekcji sportowej pływania i ratownictwa wodnego. Zajęcia od poniedziałku do piątku.
Grupa zaawansowana : godz. 18.00 – 20.00,
Grupy początkujące i średniozaawansowane :
Grupa I godz. 18.00 – 19.00, Grupa II godz. 19.00 – 20.00

Opłata za miesiąc : 90 zł/osoba

Więcej informacji : Dariusz Małkowski tel. 604093280

 

www.wopros.mistrzostwa mazowsza 2017.05.20Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka prowadzona przez Dariusza Małkowskiego w składzie : Karolina Kaczyńska, Kinga Olender, Ania Mierzejewska, Natalia Nowicka, Karolina Cholewińska, Hubert Nakielski, Kamil Bojarski, Jakub Sznyter, Mateusz Kochański, Igor Trykoszko, Maciej Jarka, Damian Skórzewski podczas Indywidualnych Mistrzostw Mazowsza w Sportowym Ratownictwie Wodnym, które zostały rozegrane 20 maja 2017 r, w Żyrardowie zdobyła 23 medale, w tym : 10 złotych, 8 srebrnych, 5 brązowych.  Podczas zawodów swoje udane debiuty w sportowym ratownictwie wodnym odnotowały Kinga Olender, Mateusz Kochański, Damian Skórzewski, Maciej Jarka .

Wyniki indywidualne przedstawiają się następująco :

the world games kwalifikacje trener zawodnik_201718 marca we Wrocławiu odbyły się zawody kwalifikacyjne do Reprezentacji Polski na Światowe Igrzyska Sportu – The World Games. Na nowym 50 metrowym basenie zawodnicy, którzy chcieli walczyć o miejsca w kadrze rywalizowali w 5-ciu konkurencjach indywidualnych, które zostaną rozegrane na The World Games 2017 oraz w konkurencjach specjalnie przygotowanych przez trenerów kadry, które miały rozwiać wszelkie wątpliwości co do składu osobowego sztafet. W zawodach kwalifikacyjnych wystartował również zawodnik WOPR-OS Ostrołęka Hubert Nakielski. Podopieczny Dariusza Małkowskiego we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe i w rywalizacji ze starszymi zawodnikami plasował się w ścisłej czołówce. Hubert dzięki dobrym występom i dobremu przygotowaniu do zawodów uzyskał powołanie do siedmioosobowej Reprezentacji Polski na Światowe Igrzyska Sportu – The World Games 2017. Następnego dnia po zawodach odbył się pierwszy wspólny trening Reprezentacji Polski, która będzie reprezentowała Polskę na tej największej imprezie sportowej w naszym kraju w 2017 roku. Hubert w swoich startach osiągnął następujące wyniki : 200 m z przeszkodami 2,04,26 - rekord życiowy i III miejsce, 50 m z przeskodami 26,06 i V miejsce, 50 m z  pasem ratowniczym 25, 60 i II miejsce, 100 m ratowanie z pasem 57,51 rekord życiowy i IV miejsce, 50 m holowanie manekina 32,05 - rekord życiowy i VI miejsce, 50 m dowolny 24,56 i IV miejsce

Uzyskanie kwalifikacji i powołanie Huberta do Reprezentacji Polski na Światowe Igrzyska Sportu to kolejny sukces, który potwierdza że nasza wspólna praca na treningach idzie w dobrym kierunku. Nie można jednak spoczywać na laurach. Przed nami jeszcze dużo pracy, tym bardziej że mamy po drodze Letnie Mistrzostwa Polski, które zadecydują który z powołanych zawodników będzie startował a który będzie rezerwowym – Dariusz Małkowski trener WOPR-OS Ostrołęka