Kolejny udany start, który zaowocował zdobyciem dwunastu medali (7 złotych, 2 srebrne,3 brązowe), odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka w pierwszej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2020, która odbyła się 27 czerwca 2020 r. w Kościerzynie. W skład reprezentacji WOPR-OS weszli : Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski. Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobytych medali ustanowili wiele wartościowych wyników. Bezkonkurencyjni w swoich startach byli:  Hubert Nakielski w kategorii open i Mateusz Adamowski w kategorii junior, którzy w swoich startach zdobyli po trzy złote medale. Mateusz ponadto w swoich startach na 100 m ratowanie manekina z pasem i na 100 m ratowanie w płetwach ustanowił swoje nowe rekordu życiowe.  Kolejne trzy medale dla WOPR-OS w kategorii junior zdobył Karol Bojarski (2 srebrne, 1 brązowy). Kamil  na dystansie 100 m w płetwach również ustanowił swój nowy rekord życiowy. Z dwoma brązowymi medalami zdobytymi w kategorii junior z zawodów wrócił Kacper Mierzejewski. Podczas zawodów bezkonkurencyjna okazała się również nasza sztafeta, która w składzie : Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski na dystansie 4x25 m holowanie manekina zajęła I miejsce zdobywając złoty medal i puchar. Dodatkową konkurencją podczas zawodów był wyścig australijski, w której do finału zakwalifikowali się wszyscy zawodnicy WOPR-OS. Ostatecznie w tej konkurencji zwyciężył Hubert Nakielski, który w finałowej rozgrywce pokonał swojego klubowego kolegę Mateusza Adamowskiego. Mimo prawie trzymiesięcznej przerwy w treningach na basenie spowodowanej zamknięciem basenów z powodu pandemii COVID-19 moi zawodnicy udowodnili, że treningi indywidualne w tym okresie były realizowane. Efektem tego są uzyskane czasy zbliżone do ich najlepszych osiągnięć życiowych, a nawet poprawione życiówki. Mam nadzieję, że druga połowa sezonu będzie przebiegać już normalnie i moi zawodnicy będą mieli możliwość normalnych treningów – Dariusz Małkowski

Kolejny udany start, który zaowocował zdobyciem trzynastu medali (7 złotych, 6 srebrnych) odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka w finałowej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2019, która odbyła się 17 listopada 2019 r. w Gdańsku. W skład reprezentacji WOPR-OS weszli : Maja Furmaniuk, Karolina Kaczyńska, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski, Dawid Świercz. Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobyczy medalowych ustanowili wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych. Bezkonkurencyjni w swoich startach byli : Mateusz Adamowski w kategorii junior i Kamil Bojarski w kategorii junior młodszy, którzy w swoich kategoriach zdobyli po trzy złote medale. Kolejne medale dla Ostrołęki zdobyli : Karolina Kaczyńska w kategorii junior- złoty i srebrny medal, Kacper Mierzejewski dwa srebrne medale w kategorii junior oraz Dawid Świercz również dwa srebrne medale w kategorii open.  Natomiast nasza najmłodsza zawodniczka Maja Furmaniuk rywalizująca w kategorii młodzik z zawodów wróciła z pucharem za zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji podsumowującej wszystkie edycji Ligii. W tej samej klasyfikacji, która premiowała starty we wszystkich edycjach Kacper Mierzejewski uplasował się na drugim miejscu w kategorii junior. Ponadto nasza sztafeta męska na dystansie 4x50 m z przeszkodami w kategorii Open uplasowała się na drugim miejscu.

 

Podczas VII Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych, które odbyły się w dniach 16-27.10. 2019 w Wuhan w Chinach zawodnik WOPR-OS Ostrołęka reprezentując nasz kraj osiągnął następujące rezultaty : złoty medal w sztafecie 4x25 m holowanie manekina (wspólnie z Adam Dubiel, Wojtek Kotowski, Bartek Stanielewicz), srebrny medal na 50 m holowanie manekina, brązowy medal w sztafecie 4x50 m z przeszkodami (Wojtek Kotowski, Adam Dubiel, Hubert Nakielski, Cezary Kępa). To kolejny sukces naszego zawodnika na arenie międzynarodowej, który po zdobyciu rok wcześniej Mistrza Świata wśród juniorów udowadnia, że jest też jednym z najlepszych zawodników świata wśród seniorów. Wielkie brawa i gratulacje dla Huberta !!!

    

Kolejny udany start, który zaowocował zdobyciem czternastu medali (4 złotych, 7 srebrnych,3 brązowych), odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka w trzeciej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2019, która odbyła się 6 października 2019 r. w Redzie. W skład reprezentacji WOPR-OS weszli : Maja Furmaniuk, Karolina Kaczyńska, Hubert Nakielski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski, Dawid Świercz. Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobyczy medalowych ustanowili wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych. Bezkonkurencyjny w swoich startach był Hubert Nakielski, który w kategorii Open zdobył trzy złote medale w konkurencjach : 100 m kombinowane, 100 m ratowanie z pasem, 50 m holowanie manekina. Na tych samych dystansach z tym że w kategorii Junior trzy srebrne medale zdobyła Karolina Kaczyńska, dla której był to bardzo udany powrót do startów w zawodach po prawie dwuletniej przerwie. Kolejne trzy medale dla WOPR-OS w kategorii junior młodszy zdobył Kamil Bojarski : złoty medal na dystansie 100 m ratowanie z pasem oraz dwa srebrne medale na dystansach 100 m kombinowane oraz 50 m holowanie manekina. Dwa medale : srebrny na dystansie 100 m ratowanie z pasem i brązowy na 100 m kombinowane w kategorii junior zdobył Kacper Mierzejewski. Natomiast nasza najmłodsza zawodniczka Maja Furmaniuk rywalizująca w kategorii młodzik z zawodów wróciła z dwoma brązowymi medalami zdobytymi na dystansie 100 m kombinowane oraz 50 m holowanie manekina. Ponadto nasza sztafeta męska na dystansie 4x25 m pod wodą w kategorii Open uplasowała się na drugim miejscu.

  

20 września 2019 roku rozpoczęła swoje starty w Mistrzostwach Europy w sportowym ratownictwie wodnym Reprezentacja Polski w skład której weszło dwóch zawodników WOPR-OS Ostrołęka (Hubert Nakielski w kategorii senior i Mateusz Adamowski w kategorii junior). W tej mistrzowskiej imprezie zawodnicy z Ostrołęki  osiągnęli następujące wyniki : Hubert Nakielski w kategorii senior zdobył dwa brązowe medale w sztafetach 4x50 m z przeszkodami i 4x25 m holowanie manekina, zajął VII miejsce na 50 m holowanie manekina z czasem 29,90 i jako pierwszy Polak zszedł na tym dystansie poniżej 30 sekund na basenie 50 metrowym i oczywiście ustanowił nowy rekord Polski seniorów, ponadto IX miejsce na 100 m kombinowane oraz IV miejsce na 4x50 m z pasem. Mateusz Adamowski w kategorii junior: V miejsce na 4x50 z przeszkodami, VII miejsce na 4x50 mix, X miejsce na 100 holowanie manekina w płetwach z czasem 53,77 (nowy rekord życiowy), XII miejsce na 200 super ratownik z nowym rekordem życiowym. Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników za godne reprezentowanie Polski i WOPR-OS i tak trzymać.