Grand Prix Polski – Warszawa 18.03.2023

18 marca 2023 r. reprezentacja WOPR-OS w składzie : Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski, Adam Wiśniewski, Gabriela Grabowska, Aleksandra Żochowska, Mikołaj Pęza, Błażej Samluk, Mikołaj Pliszka, Mikołaj Grabowski  wzięła udział w zawodach Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym. Inaugurujące sezon startowy zawody rozegrane zostały w Warszawie, w których wzięło udział prawie 200 zawodniczek i zawodników z siedemnastu klubów z całego kraju. W trakcie zawodów rozegrano dwie konkurencje drużynowe (4×50 z przeszkodami, 4×25 m holowanie manekina) oraz cztery konkurencje indywidualne (200 m/100 m z przeszkodami, 50 m ratowanie manekina, 100 m/50 m ratowanie manekina w płetwach, 100 m ratowanie kombinowane).

Zawodnicy z Ostrołęki podczas swoich startów zdobyli  3 medale (2 srebrne, 1 brązowy) oraz osiągnęli wiele rekordów życiowych.

W wyścigu sztafetowym na dystansie 4×50 m z przeszkodami zespół w składzie Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kacper Mierzejewski, Adam Wiśniewski zdobył srebrny medal, natomiast w sztafecie 4×25 m holowanie manekina zespół w składzie  Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Adam Wiśniewski, Kamil Bojarski zdobył również srebrny medal.

W startach indywidualnych w kategorii Open wystartował piątka naszych zawodników. Na dystansie 100 m ratowanie kombinowane Hubert Nakielski zajął III miejsce zdobywając brązowy medal a Adam Wiśniewski uplasował się na  V pozycji z nowym rekordem życiowym 01,06,07 s. Na dystansie 50 m ratowanie manekina  Hubert zajął IV miejsce, Mateusz Adamowski XI miejsce, Kamil Bojarski XIII miejsce a Kacper Mierzejewski był osiemnasty. Na 100 ratowanie manekina w płetwach Adam zajął V miejsce, Kamil X miejsce, Mateusz XI miejsce, Kacper XII miejsce. W kategorii Junior wystartowała dwójka naszych zawodników. Na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach Mikołaj Grabowski zajął VI miejsce z nowym rekordem życiowym 1,01,89 s, a Aleksandra Żochowska była szesnasta wśród kobiet. Na 50 m ratowanie manekina Mikołaj był szesnasty z rekordem życiowym 40,09 s, a Aleksandra była jedenasta również z rekordem życiowym 51,04 s. W kategorii Junior Młodszy Gabriela Grabowska zajmowała odpowiednio : V miejsce na 100 m ratowanie manekina w płetwach z nowym rekordem życiowym 1,13,55 s, XI miejsce na 50 m ratowanie manekina z rekordem życiowym 46,30 s. W kategorii Młodzik wystartowało trzech naszych zawodników. W swoich debiutach nasi najmłodsi reprezentanci we wszystkich swoich startach ustanawiali rekordy życiowe i zajmowali odpowiednio : Na dystansie 50 m ratowanie manekina w płetwach Błażej Samluk zajął  V miejsce, Mikołaj Pęza był dziesiąty a Mikołaj Pliszka dwudziesty. Na dystansie 50 m ratowanie manekina Samluk był siódmy a Pęza trzynasty.

Gratulacje dla wszystkich zawodników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content