Grand Prix Polski – Kędzierzyn Koźle 13.05.2023

Podczas startu w Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyło się 13 maja 2023 r. w Kędzierzynie Koźlu zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka zdobyli 7 medali (2 złote, 1 srebrny, 4 brązowe) oraz ustanowili nowe rekordy życiowe. W skład reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka prowadzonej przez trenera Dariusza Małkowskiego weszli : Hubert Nakielski, Gabrysia Grabowska, Aleksandra Żochowska, Maciej Romanowski, Mikołaj Grabowski, Błażej Samluk, Mikołaj Pęza.

Z dwoma złotymi medalami zdobytymi w kategorii Młodzik na dystansie 50 m ratowanie manekina – 39,91 s nowy rekord życiowy i 50 m ratowanie manekina w płetwach – 31,28 s. nowy rekord życiowy z zawodów wrócił Błażej Samluk. Błażej ponadto zajął IV miejsce na dystansie 50 m ratowanie manekina z pasem z nowym rekordem życiowym 37,61 s.

Z trzema medalami zdobytymi w kategorii Open z zawodów wrócił Hubert Nakielski, który zdobył brązowy medal na dystansie 100 m ratowanie kombinowane z nowym rekordem życiowy 1,02,39 s., srebrny medal na dystansie 100 m ratowanie manekina z pasem i brązowy medal na 50 m ratowanie manekina.

Z brązowym medalem zdobytym w kategorii Junior młodszy na dystansie na dystansie 100 m ratowanie manekina z pasem z zawodów wróciła  Gabriela Grabowska. Gabrysia ponadto zajęła VI miejsce na 50 m ratowanie manekina z nowym rekordem życiowym 41,02 s. oraz V miejsce na 100 m ratowanie manekina w płetwach.

Również z brązowym medalem zdobytym w kategorii Junior na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach wrócił z zawodów Mikołaj Grabowski. Mikołaj ponadto zajmował XII miejsce na 50 m ratowanie manekina z nowym rekordem życiowym 38,50 s. i IX miejsce na 100 m ratowanie manekina z pasem.

Z nowymi rekordami życiowymi z zawodów wrócili również nasi pozostali zawodnicy. Maciek Romanowski zajął IV miejsce na 100 m ratowanie manekina w płetwach z nowym rekordem życiowym 1,03,84 s. X miejsce na 50 m ratowanie manekina, VIII miejsce na 100 m ratowanie manekina z pasem. Aleksandra Żochowska w kategorii junior zajęła VIII miejsce na 50 m ratowanie manekina z nowym rekordem życiowym 45,06 s. Mikołaj Pęza w kategorii Młodzik zajął IX miejsce na 50 m ratowanie manekina z nowym rekordem życiowym 55,87 s. oraz XI miejsce na 50 m ratowanie manekina w płetwach.