Puchar Polski 2023

W dniach 25-26 listopad zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka (Gabriela Grabowska, Aleksandra Żochowska, Błażej Samluk, Maciek Romanowski, Mikołaj Grabowski, Mikołaj Pęza, Krzysztof Sobieski) wystartowali w pierwszym Pucharze Polski w sportowym ratownictwie wodnym, który został rozegrany w Zabrzu.  Podczas zawodów rozegrane zostały cztery konkurencje indywidualne na zasadzie eliminacji i finałów (50 m ratowanie manekina w płetwach, 50 m ratowanie manekina, 50 m ratowanie kombinowane, 50 m ratowanie manekina z pasem) oraz trzy drużynowe – sztafeta 4 x 25 m kombinowana, 4 x 25 m holowanie manekina, 4 x 50 m z pasem ratowniczym.

W startach indywidualnych nasi zawodnicy osiągali następujące wyniki :

• Błażej Samluk w kategorii młodzik  zdobył trzy medale na dystansach :  brązowy medal na 50 m ratowanie kombinowane z czasem 35,79 s.  – rekord życiowy,  srebrny medal na 50 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 27,42 s. – rekord życiowy, tracąc do złotego medalu zaledwie jedną setną sekundy,  brązowy medal na 50 m ratowanie manekina z pasem z czasem 34,30 s – nowy rekord życiowy oraz zajął V miejsce na  50 m ratowanie manekina z czasem 39,06 s  -nowy rekord życiowy.
  • Gabriela Grabowska w kategorii junior młodszy na dystansie 50 m ratowanie manekina zajęła VIII miejsce, na dystansie 50 m ratowanie manekina w płetwach zajęła VI miejsce z czasem 29,92 s – rekord życiowy, na 50 m ratowanie kombinowane zajęła VIII miejsce z czasem 39,06 – rekord życiowy, na 50 m ratowanie manekina z pasem była ósma.
  • Maciek Romanowski w kategorii junior na 50 m ratowanie kombinowane zajął ósme miejsce, na 50 m ratowanie manekina z czasem 34,07 s – nowy rekord życiowy zajął IV miejsce, na 50 m ratowanie manekina w płetwach był jedenasty, na 50 m ratowanie manekina z pasem zajął IX miejsce.
  • Mikołaj Grabowski w kategorii junior na 50 m ratowanie kombinowane zajął jedenaste miejsce, na 50 m ratowanie manekina z czasem 35,42 s – nowy rekord życiowy zajął VIII miejsce, na 50 m ratowanie manekina w płetwach był siódmy, na 50 m ratowanie manekina z zajął VII miejsce.
  • Mikołaj Pęza w kategorii młodzik na 50 m ratowanie kombinowane zajął dwudzieste ósme miejsce, na 50 m ratowanie manekina był dwudziesty czwarty, na 50 m ratowanie manekina w płetwach był siedemnasty  na 50 m ratowanie manekina z pasem z zajął dwudzieste pierwsze miejsce.
  • Aleksandra Żochowska w kategorii junior na 50 m ratowanie kombinowane zajęła osiemnaste miejsce, na 50 m ratowanie manekina była czternasta, na 50 m ratowanie manekina w płetwach była dwunasta  na 50 m ratowanie manekina z pasem z zajęła dziewiąte miejsce.
  • Krzysztof Sobieski w kategorii młodzik na 50 m ratowanie manekina był dziewiętnasty, na 50 m ratowanie manekina w płetwach był dwudziesty trzeci  na 50 m ratowanie manekina z pasem z zajął siedemnaste miejsce.

W wyścigach sztafetowych nasz zespół męski w kategorii junior i senior (Mikołaj Grabowski, Mikołaj Pęza, Błażej Samluk, Maciej Romanowski) na 4 x 50 m z pasem zajął IV miejsce, na 4×25 m kombinowane i 4x 25 m ratowanie manekina zajmował V miejsce.