57 Letnie Mistrzostwa Polski

Dziewięć medali (1 złoty, 3 srebrne, 5 brązowych), tytuł najlepszego zawodnika w kategorii Senior oraz rekordy życiowe to dorobek zawodników WOPR-OS Ostrołęka (Gabriela Grabowska, Aleksandra Żochowska, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kacper Mierzejewski, Mikołaj Grabowski, Maciej Romanowski, Bartosz Micewicz, Błażej Samluk, Igor Łada), którzy w dniach 27-28 kwietnia wystartowali w 57 Letnich Mistrzostwach Polski w sportowym ratownictwie wodnym w Opolu.

Na 100 m ratowanie manekina z pasem: w kategorii Senior Hubert zajął I miejsce zdobywając tytuł Mistrza Polski w tej konkurencji, Kacper zajął IX miejsce, Mateusz XII miejsce a Bartek XV miejsce, w kategorii Junior Maciek zajął XIV miejsce, Mikołaj  XV miejsce, Igor XVI miejsce, w kategorii Junior Młodszy Błażej uplasował się na VI miejscu z nowym rekordem życiowym 1,09,61 s. Wśród kobiet na tym dystansie w kategorii Junior Gabrysia zajęła VI miejsce a Aleksandra zajęła XVI miejsce.

Na 100 m ratowanie manekina w płetwach: w kategorii Senior Hubert zajął II miejsce zdobywając tytuł Wicemistrza Polski w tej konkurencji z nowym rekordem życiowym 48,98 s, Mateusz zajął X miejsce, Bartek XIII a Kacper XIV miejsce,  w kategorii Junior Mikołaj zajął III miejsce z nowym rekordem życiowym 55,27 s, Igor zajął IX miejsce z nowym rekordem życiowym 57,93 s, Maciek zajął XII miejsce również z nowym rekordem życiowym,  w kategorii Junior Młodszy Błażej uplasował się na IX pozycji z nowym rekordem życiowym 1,05,86 s. Wśród kobiet w tej konkurencji w kategorii Junior Gabrysia zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski z nowym rekordem życiowym 1,03,08 s, a Aleksandra uplasowała się na XIX pozycji również z nowym rekordem życiowym.  

Na 200 m super ratownik: w kategorii Senior Hubert zajął II miejsce zdobywając tytuł Wicemistrza Polski w tej konkurencji a Mateusz uplasował się na IV pozycji, w kategorii Junior Maciek zajął VI miejsce z nowym rekordem życiowym, Mikołaj był trzynasty a Igor piętnasty. Wśród Kobiet w kategorii Junior Gabrysia uplasowała się na trzynastej a Aleksandra na piętnastej pozycji.

Na 50  m ratowanie manekina: w kategorii senior Hubert zajął IV miejsce, Mateusz zajął VIII miejsce z nowym rekordem życiowym 32,01 s, Bartek zajął XII a Kacper XIV miejsce, w kategorii Junior Mikołaj zajął X miejsce z nowym rekordem życiowym 35,65 s., a Maciek uplasował się na XIX miejscu, Igor zajął XXI miejsce w kategorii Junior Młodszy Błażej zajął III miejsce z nowym rekordem życiowym 35,92 s. Wśród kobiet Gabrysia w kategorii Junior zajęła IX miejsce z nowym rekordem życiowym 41,70 s., a  Aleksandra zajęła XIX miejsce.

Na 100 m z przeszkodami w kategorii Junior Młodszy Błażej zajął IX miejsce. Na 200 m z przeszkodami w kategorii Junior Gabrysia zajęła VII miejsce z nowym rekordem życiowym.  

Na 100 m kombinowane: w kategorii Senior Hubert zajął V miejsce a Mateusz IX miejsce, w kategorii Junior Maciek zajął VIII miejsce, Mikołaj XI miejsce a Igor uplasował się na XVII pozycji, w kategorii Junior Młodszy Błażej zajął VII miejsce. Wśród kobiet Gabrysia w kategorii Junior uplasowała się na XI pozycji.  

W wyścigach drużynowych nasz pierwszy zespół męski (Nakielski, Adamowski, Mierzejewski, Micewicz) w kategorii Open trzykrotnie zdobywał brązowe medale na dystansach : sztafeta 4×25 m holowanie manekina, sztafeta 4×50 m z pasem, sztafeta 4×50 m z przeszkodami. W tej samej kategorii i tych samych konkurencjach nasz drugi zespół (Samluk, Grabowski, Romanowski, Łada) dwukrotnie był ósmy i raz dziesiąty. W rzucie liną zespół męski Samluk – Łada uplasował się na V pozycji, również V miejsce wśród kobiet zajął zespół Grabowska – Żochowska.

W klasyfikacji indywidualnej obejmującej wszystkie starty :  wśród mężczyzn w kategorii Senior Hubert Nakielski został najlepszym zawodnikiem mistrzostw a Mateusz uplasował się na IV pozycji, w kategorii Junior Mikołaj uplasował się na VII pozycji, Maciek na VIII pozycji, Igor na XIII pozycji, w kategorii Junior Młodszy Błażej uplasował się VI pozycji. Wśród kobiet w kategorii Junior Gabrysia uplasowała się na VII pozycji a Aleksandra na XIX pozycji. W klasyfikacji drużynowej mężczyzn WOPR-OS uplasował się na IV pozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content