Nowi ratownicy wodni w WOPR-OS

29 czerwca 2022 r. na plaży miejskiej w Ostrołęce nastąpiło uroczyste wręczenie zaświadczeń o ukończeniu szkolenia na ratownika wodnego osobom, które po prawie dwumiesięcznym szkoleniu pozytywnie zdały egzamin teoretyczny i praktyczny zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym (Dz. U. poz. 747). Rozpoczęcie kursu mało miejsce 9 maja a zakończenie 26 czerwca. W sumie uczestnicy szkolenia spędzili 126 godzin na zajęciach teoretycznych, praktycznych zarówno na basenie jak i na wodach otwartych.

Oprócz szkolenia z zakresu ratownictwa wodnego dla wszystkich chętnych został zorganizowany kurs na sternika motorowodnego oraz szkolenie z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. A wszystko po to aby już od lipca osoby te mogły podejmować pracę w charakterze ratownika wodnego.

Uroczystego wręczenia zaświadczeń dokonał Dariusz Małkowski Prezes WOPR-OS w Ostrołęce, który jednocześnie od nowych ratowników odebrał Przyrzeczenie Ratownika WOPR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content