Grand Prix Polski – Ostrołęka 08.10.2022

8 października 2022 r. na basenie sportowym Parku Wodnego „AQUARIUM” w Ostrołęce zostały przeprowadzone zawody z cyklu Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym, które na swoim starcie zgromadziły 141 najlepszych zawodników z całego kraju, w tym także reprezentantów Polski oraz medalistów Mistrzostw Świata z następujących klubów : CKS Szczecin, MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle, Dolnośląskie WOPR Gimbasket, WOPR Zabrze, KS Aqua Sport, WOPR Ruda Śląska, WOPR Skierniewice, Stołeczne WOPR, WOPR-OS Ostrołęka.  W trakcie zawodów zawodnicy rywalizowali w konkurencjach: 4×25 m sztafeta holowanie manekina, 50m holowanie manekina, 100m ratowanie manekina w płetwach, 100m ratowanie manekina z pasem oraz 4 x 50m z pasem ratowniczym.

Patronat honorowy nad zawodami objął Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik.                        Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Starosta Powiatu Ostrołęckiego Stanisław Kubeł, Sekretarz Miasta Ostrołęka Aneta Gutowska-Grucelska oraz Prezes Zarządu Głównego WOPR Paweł Błasiak. Wśród gości zaproszonych znajdowali się również Bartosz Podolak – Wójt Gminy Rzekuń, Arkadiusz Dobkowski – Dyrektor Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury  Technicznej w Ostrołęce. W trakcie zawodów rozegrano 3 konkurencje indywidualne z podziałem na cztery kategorie wiekowe (młodzik, junior młodszy, junior, open) oraz dwie konkurencje drużynowe (sztafety) w kategorii open. Trzy najlepsze zawodniczki i trzech najlepszych zawodników w każdej konkurencji GP otrzymało medale  według zajętych miejsc z podziałem na kobiety i mężczyzn oraz z podziałem na kategorie wiekowe : młodzików, juniorów młodszych, juniorów i open. Trójka najwszechstronniejszych zawodniczek i zawodników w klasyfikacji generalnej GP  z podziałem na kategorie wiekowe otrzymało  pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Miasto Ostrołęka, Powiat Ostrołęcki, Gminę Rzekuń. W konkurencjach sztafetowych zostały wręczone puchary oraz medale pierwszym trzem składom sztafetowym w kategorii kobiet i mężczyzn w kategorii Open. Dekoracji najlepszych zawodniczek i zawodników dokonywała w imieniu starostwa powiatu ostrołęckiego Pani Magdalena Mrozek – zastępca dyrektora Wydziału Organizacji i Nadzoru w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce.

W klasyfikacji medalowej w kategorii open zwyciężyła ekipa gospodarzy WOPR-OS Ostrołęka, która zdobyła 9 medali – 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. Na drugim miejscu CKS Szczecin z ośmioma medalami, a na trzecim WOPR Ruda Śląska z trzema krążkami. Drużyna CKS Szczecin zwyciężała w medalowej rywalizacji juniorów i juniorów młodszych. Wśród juniorów WOPR-OS Ostrołęka na miejscu trzecim z trzema medalami: dwoma złotymi i brązowym. Podczas zawodów znakomicie spisywały się męskie sztafety WOPR-OS, które nie dały szans rywalom na 4×25 m ratowanie manekina (1:12:96) i 4×50 m z pasem ratowniczym (1:36.91). Świetnie wyglądało podium w konkurencji 50 m ratowanie manekina open, gdzie pierwsze trzy miejsca zajęli zawodnicy WOPR-OS: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski i Adam Wiśniewski. Podobnie 100 m ratowanie manekina w płetwach open: pierwszy Nakielski, drugi Adamowski, trzeci Kamil Bojarski, który jednocześnie był najlepszym juniorem w tej konkurencji.

Dorobek medalowy zawodników WOPR-OS to 19 medali : Hubert Nakielski – 5 złotych medali, Kamil Bojarski – sześć medali – 4 złote i 2 brązy. Mateusz Adamowski zdobył 5 medali (2 złote, 3 srebrne). Adam Wiśniewski – 3 medale (dwa złote i brąz).

Organizatorem zawodów było :Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe „WOPR – OS” w Ostrołęce, Park Wodny „AQUARIUM” w Ostrołęce, UKS „Piątka” Ostrołęka a współorganizatorami : Miasto Ostrołęka, Powiat Ostrołęcki, Gmina Rzekuń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content