Grand Prix Polski – Zabrze 05.11.2022 r.

Nasi zawodnicy podczas startów w Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym w Zabrzu zdobyli 8 medali (5 złotych, 2 srebrne, 1 brązowy) oraz ustanowili wiele wartościowych wyników. W skład reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka weszli : Hubert Nakielski, Adam Wiśniewski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski, Gabrysia Grabowska, Maciej Romanowski, Mikołaj Grabowski.

Hubert Nakielski w swoich startach indywidualnych w kategorii Open zdobył w sumie trzy złote medale na dystansach :100 m ratowanie manekina w płetwach, 50 m ratowanie manekina, 100 m ratowanie manekina z pasem.

Adam Wiśniewski w swoich startach indywidualnych w kategorii Open zdobył w sumie cztery medale (1 złoty na 200 m z przeszkodami, dwa srebrne na 50 m ratowanie manekina i 100 m ratowanie manekina w płetwach, 1 brązowy na 100 m ratowanie manekina z pasem). Adam we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe. 

Z bardzo dobrej strony pokazali się również zawodnicy, którzy swoją przygodę ze sportowym ratownictwem wodnym rozpoczęli dwa miesiące temu i dla których start w zawodach to przede wszystkim cenne doświadczenie. Maciej Romanowski w kategorii junior zajmował następujące pozycje : XIII miejsce na 200 m z przeszkodami, XV miejsce na 50 m ratowanie manekina, XII miejsce na 100 m ratowanie manekina w płetwach, IX miejsce na 100 m ratowanie manekina z pasem. W tej samej kategorii wiekowej Mikołaj Grabowski zajął XX miejsce na 200 m z przeszkodami, XXI miejsce na 50 m ratowanie manekina, XVI miejsce na 100 m ratowanie manekina w płetwach, XIV miejsce na 100 m ratowanie manekina z pasem. Nasza najmłodsza zawodniczka Gabrysia Grabowska w kategorii junior młodszy zajęła następujące lokaty  XVI miejsce na 100 m z przeszkodami, XIII miejsce na 50 m ratowanie manekina, VII miejsce na 100 m ratowanie manekina w płetwach, VIII miejsce na 100 m ratowanie manekina z pasem W wyścigu sztafetowym na dystansie 4×50 m z przeszkodami  w kategorii Open nasz zespół męski w składzie Hubert Nakielski, Adam Wiśniewski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski zdobył złoty medal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content